Adres : Büyükdere Caddesi, Özsezen İş Merkezi, A Blok No: 122 / 9, Zincirlikuyu, Şişli, İstanbul
Telefon : 444 62 62
E-Posta : -
Websitesi : https://www.mcdonalds.com.tr/
Üyelik Tarihi : 03 Mayıs 2017
Reklam

MCDONALD’S

Dünyanın en değerli markalarından biri olan McDonald’s, Türkiye’de Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında 1986 yılından bu yana ülkemizde faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

Sağlıklı bir yaşamın aktif bir hayat tarzı ile desteklenmesi gerektiğine inanan McDonald’s, gıda güvenliğine sahip ürünlerin düzenli ve dengeli tüketilmesini teşvik ettiği gibi tüm dünyada sporun da en büyük destekçilerinin başında gelir. FIFA ile Dünya Kupası, UEFA ile Avrupa Futbol Şampiyonası’nın destekçisi olan McDonald’s, 1976 yılından beri olimpiyatların da en önde gelen sponsorlarından biridir.

McD Café
McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McD Café adıyla 20’ye yakın McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McD Café’lerde, espresso’dan capuccino’ya, flat white’dan americano’ya, latte’den Türk kahvesine, frappe’den smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek, kurabiye, muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

McDonald’s Çocuk Vakfı Hakkında
1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 56 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 24 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 45 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 2014 yılı itibarı ile 200 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 1,5 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünü alırken, RMHC’nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.

Ne Nereden Geliyor?
McDonald’s, üreticilerini, faaliyet gösterdiği her ülkede o ülkenin en iyi firmaları arasından seçer. McDonald’s Türkiye olarak; dünyada, ihtiyaçlarını en yüksek oranda kendi ülkesinden temin eden ülkelerden biri olmaktan gurur duymaktayız. Şu an restoranlarımızda sunulan ürünlerin ve ambalaj malzemelerinin %98’ini yerel olarak temin etmekteyiz.
Kırmızı eti Namet, Hacıince ve Pınar, beyaz eti Banvit, süt ürünlerimizi ve peynirimizi Danone, soslarımızı McCormick Kütaş, ketçap ve mayonezi Tat ve ekmeklerimizi East Balt Gıda, Milk Shake şuruplarını ve Sundae soslarını Aromsa, kızartma yağlarını Marsan sağlıyor. Fersan bizim için turşu ve salata, Ekol ve Huhtamaki karton bardak, plastik paketleme malzemelerini Sem Plastik, kağıt paketleme malzemesini Öztaş Ambalaj, karbondioksit ürünlerini Genç Karbon, pasta ve tatlı ürünlerini Pelit, Konya Şeker, Doğa ve Bolpat da patates üretiyor.
Geriye kalan %2 arasında yer alan Elmalı Pie ve çeşitlerini, sandviçlere konan hardal sosu, bazı paketleme malzemelerini ve çocuk menülerinde kullanılan oyuncakları yurtdışından getirtiyoruz.
Pie ve Donut’lar İngiltere’den, Hardal Sos Almanya’dan, paketleme malzemeleri Fransa’dan ve Uzakdoğu’da üretilen Çocuk Menüleri’nin oyuncakları Avrupa’dan sağlanmaktadır.
GÜÇLÜ, GÜVENİLİR VE İZLENEBİLİR ÜRETİM SİSTEMİ

Tamamına yakını Türk üreticilerden tedarik edilen McDonald’s ürünleri, McDonald’s’ın dünya çapında uyguladığı kalite ve gıda güvenliği standartlarına uygun olarak hazırlanıyor.

Dünyada her gün 70 milyon kişiye aynı lezzet ve kalitede ürünü sunan McDonald’s, gıda güvenliği ve kalitede hiçbir şeyi şansa bırakmıyor ve restoranlarında sunulan her ürünü titizlikle denetliyor.

McDonald’s’ın dünyadaki başarısının temelinde şirket, işletmeciler ve tedarikçilerden oluşan sacayağında uzun vadeli ve karşılıklı kazan-kazan felsefesine dayanan bir yapının kurulmuş olması yatıyor.

McDonald’s, Türkiye’de faaliyete geçtiği 1986 yılından itibaren ihtiyacı olan tüm mal ve hizmetleri Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerden temin etmeyi amaçlar. Faaliyete başladığı dönemde McDonald’s’ın öngördüğü kalite, hijyen, gıda güvenliği, izlenebilirlik ve sosyal sorumluluk standartlarını yerine getirebilecek firma sayısının az ve kısıtlı olmasına karşın McDonald’s, gıdadan paketlemeye, temizlikten inşaata kadar bir çok alanda tedarikçisi olabilecek firmalarla iş birliğine girmeyi ve her biri kendi sektörünün liderleri olan bu firmalara bilgi ve teknoloji transferi yaparak, uluslararası rekabete hazır hale gelmelerine yardımcı olmuş, Türk Gıda Sektörü’nün bugün dünya standartlarına ulaşma vizyonuna öncülük etmiştir. Bu süreçte sistemlerini ve iş prensiplerini McDonald’s standartlarına yükseltmek için gerekli makine, ekipman ve insana yatırım yapmaktan çekinmeyen tedarikçiler ile başlayan iş birliği, uzun yıllardır karşılıklı şeffaflık içerisinde sağlam bir şekilde devam ediyor.

Türkiye’de McDonald’s için mal ve hizmet üreten tüm tedarikçiler, kalite, gıda güvenliği, hijyen ve sosyal sorumluluk açısından dünya standartları ile aynı seviyede üretim yapıyor. Tüm üreticiler, ulusal ve uluslararası gıda denetim şirketleri tarafından haberli ve habersiz yapılan ziyaretler ile denetleniyor. Üretim koşullarının Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın getirdiği kurallara ve gıda tüzüğüne uygunlukları izleniyor ve McDonald’s standartlarına uygunlukları yakından takip ediliyor.

İslami usullere uygun olarak kesilen hayvanlar tüm denetimlerden geçirilmiş olan onaylı çiftliklerden temin ediliyor ve helal sertifikasına sahip üreticilerle çalışılıyor.

Firma İlanları, İlanlar, Yiyecek ve İçecek kategorisinde bulunan MCDONALD’S sitemize 03 Mayıs 2017 tarihinde eklenmiş ve 385 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Harita Bilgisi
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Serin Örgü ve El İşi
Ürünlerimiz el işi olup istenilen renklerde yapılır. 1   
04 Mayıs 2017'de eklenmiş
Serin Örgü ve El İşi Serin Örgü ve El İşi

Ürünlerimiz el işi olup istenilen renklerde yapılır. 1